Meniu
Prenumerata

trečiadienis, balandžio 2 d.


The Economist
PAVOJINGOS SKYRYBOS
Kilus priešpriešai Europa turėtų pranašumą prieš JAV
IQ Tema
EUROPOS GYNYBA
Čia yra mūsų kiemas: ar Europa gali pasirūpinti savo saugumu?
JAV siunčia nedviprasmiškus signalus, kad Europai savo saugumu teks rūpintis pačiai. Ar ji gali tai padaryti?
Pasaulis
BRIUSELIS
K. Kallas susilaukia kritikos – Briuseliui jos politika Rusijos atžvilgiu per griežta
Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Kaja Kallas sulaukė daug kritikos – nuo pernelyg agresyvaus pasisakymo prieš Rusiją iki iššūkio JAV prezidentui Donaldui Trumpui, rašo leidinys „Politico“.
Komentarai
KOMENTARAS
Geležinės biurokratijos kurpaitės: ar ES pavyks jas nusiauti?
ES politikai pastebėjo, kad auginti regiono ekonomiką su šitokia biurokratine našta yra tas pats, kas bandyti bėgti maratoną apsiavus geležines kurpaites. Bandymų jas keisti patogesniais sportbačiais būta ir anksčiau, tad svarbiausias klausimas – ar šį kartą bus kitaip?
Aktualijos
EUROPOS GYNYBA
Baltoji knyga ar balta vėliava?
Signalus siunčia priešai ir net draugai, bet gynybos reikalai ES vis dar stringa
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
Th. Kuhn: dar reikia nemažai nuveikti, kad europinė tapatybė taptų stipresnė
Kraštutinės dešinės partijos visoje Europoje stiprina savo pozicijas išnaudodamos visuomenės nusivylimą, ekonominius sunkumus ir migracijos baimes. Apie šių partijų augimo priežastis, jų retoriką ir ilgalaikes pasekmes Europos demokratijai IQ apžvalgininkė Agnė Piepaliūtė kalbėjosi su Amsterdamo universiteto profesore, Amsterdamo Europos tyrimų centro direktore Theresa Kuhn.
Aktualijos
EUROPOS KARIAI UKRAINOJE
Istorinė galimybė ar utopija?
Europa pinigais gali nebeišsipirkti – iššūkis dislokuoti pajėgas Ukrainoje parodytų tikrąją Senojo žemyno vietą geopolitiniame žemėlapyje IQ redakcija rašo apie verslą,
Aktualijos
SVEIKATA
ES tabako politika: ar pasuks Briuselis Švedijos keliu?
ES pastangos iki 2040 m. pasiekti, kad Senasis žemynas įgytų „nerūkančio“ statusą, kelia vis didesnį pesimizmą. Būtent šia tema vasario
Verslas
SANKCIJOS RUSIJAI
Atšipęs durklas: ar ES sankcijos Rusijai veikia?
Vasarį, kai sukaks treji metai nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą, gali įvykti lūžis ES sankcijų Rusijai politikoje. Bet ar jos veikia?
Komentarai
KOMENTARAS
ES išbandymas D. Trumpu
Sunku prisiminti, kada dar net kojų neapšilęs koks kitas JAV prezidentas būtų daręs tokią įtaką darbotvarkei, sprendimams ir veiksmams už Atlanto, t. y. ES. Dėl bet kurio klausimo, kurį paimtume, pirmas žvilgsnis krypsta ne į Berlaymontą, kur įsikūrusi Europos Komisija, ar kitapus gatvės esančią Europos Vadovų Tarybą ir tuo labiau ne į gerai apmokamų trintukų pilną Europos Parlamentą. Ir tai neapsiriboja tik kokiais milžiniškais iššūkiais, kaip Europos saugumas, Rusijos agresija prieš Ukrainą ar ES konkurencingumas.
Komentarai
KOMENTARAS
Skirtingų mokesčių Bendrija
ES jau seniai iš esmės „harmonizuota“, t. y. suvienodinta, valstybėse narėse apmokestinimo netiesioginiais mokesčiais (PVM, akcizais) sistema. Tai reiškia, kad pats šių mokesčių apskaičiavimo principas, apmokestinimo momentas, kurioje valstybėje laikomas mokesčio objektas ir kur jis mokamas, yra vienodas ES. Taip plėtojama viena ES rinka, skatinamas kapitalo ir asmenų laisvesnis judėjimas, išvengiama dvigubo apmokestinimo.
IQ Tema
ES IR JAV SANTYKIAI
Sandėrio beieškant: Europai teks sukti galvą, kaip nusipirkti į Baltuosius rūmus grįžusio D. Trumpo prielankumą
„JAV rinkimai: poveikis JAV, ES ir pasaulio politikai“, „Liberalusis pasaulis po JAV rinkimų: kas toliau?“, „D. Trumpo pergalė ir JAV bei ES užsienio politikos ateitis“, „Po D. Trumpo pergalės: Europos gynybos permąstymas“ – tai tik keletas diskusijų ir seminarų pavadinimų, kurie užplūdo tarsi potvynio banga Briuselį tuoj po JAV rinkimų. Donaldo Trumpo pergalė net iš dalies nustelbė naujosios Europos Komisijos formavimą.
IQ Tema
PROGNOZĖS
Lietuva ir pasaulis 2025-aisiais
Svarbiausios tendencijos, įvykiai ir žmonės, kuriuos stebėsime naujaisiais metais
IQ video
NEDIPLOMATINIS POKALBIS
V. Ušackas: aš didžiuojuosi, kad buvau vienas iš „Vilniaus dešimtuko“ iniciatorių
„1997–1998 m. buvo dvigubo nokdauno metai, kai nepatekome į pakviestų derėtis dėl narsytės ES grupę Liuksemburge, o taip pat negavome kvietimo NATO narsytei Madride, bet mes juos pavertėm į politinę valią ir padarėm namų darbus, kad gautume tuos kvietimus ateityje“, – prisimena buvęs užsienio reikalų ministras, ambasadorius Vygaudas Ušackas.
ŽYMA
EUROPOS SĄJUNGA